Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Armand Duka vizitë ‘Dardanëve’, lideri i tifogrupit: Imazh i bashkimit modern mes shqiptarëve që punojnë për të mirën e përbashkët pavarësisht gojëve të liga

Shkruar nga NEWSPORT

Presidenti i FSHF dhe njëkohësisht zv.presidenti i UEFA-s, Armand Duka, ka bërë një vizitë sot në Kosovë tek fanclubi i ‘Dardanëve’ i shoqëruar nga presidenti i FFK, Agim Ademi, dhe kreu i tifogrupit, Lulëzim Berisha.

Berisha ka bërë një postim në Facebook ku shprehet i kënaqur dhe falenderues dhe vlerëson punën e madhe që po bëhet si një imazh i një bashkimi modern mes shqiptarëve.

“Zëvendëspresidenti i UEFA-s dhe njëherësh shefi i futbollit shqiptar, Armand Duka, na nderoi me vizitën e tij te fanclub-i i Dardanëve në shoqërinë e presidentit të FFK-së, Agim Ademi.

Është vërtet kënaqësi të shohesh kur shqiptarët bëjnë progres kaq të madh në institucione ndërkombetare dhe kjo serish nuk i pengon të mbetën të përulur dhe në shërbim të përmirësimit të futbollit duke i harmonizuar veprimet me njëri-tjetrin.

Kjo fotografi është imazhi më i mirë i një bashkimi modern mes shqiptarëve që angazhohen e punojnë për të mirën e përbashkët pavarësisht çfarë thonë gojët e liga”, ka shkruar Lulëzim Berisha në Facebook.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga