Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Liverpool zhyt Leicester dhe "kërcënon" United, dygolëshi i Jones dhe perla e Trent e shtyjnë drejt zonës Champions

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Liverpool zhyt Leicester dhe "kërcënon" United,

Liverpool merr një fitore shumë të rëndësishme përballë Leicester teksa i mposhti 0-3 në transfertë. Të kuqtë arritën të likuidonin sfidën që në pjesën e parë teksa mesfushori i talentuar, Curtis Jones shënoi dy gola për 2 minuta ndërsa në pjesën e dytë, ishte Trent Alexander-Arnold që do të shënonte një perlë nga goditja e dënimit.

Djemtë e Klopp marrin kështu 3 pikë të vyera dhe shkojnë 1 pikë pas Manchester United dhe Newcastle të vendit të 4-të e të 3-të. Mirëpo, dy të fundit kanë një ndeshje më pak. Vështirësohet situata për Leicester e cila bie në vendin e parafundit duke shkuar me një këmbë drejt rënies nga kategoria.

GOLAT:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga