Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Banda kthen shtëpinë e braktisur të futbollistit në “fermë kanabisi”, pamjet e transformimit të vilës luksoze

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Banda kthen shtëpinë e braktisur të futbollistit në

Shtëpia 3 milion paund e futbollistit Jermanine Pennant është bërë strehë e bandave të drogës, të cilët e kanë kthyer në një fermë të mirëfilltë kanabisi.

Shtëpia luksoze me 5 dhoma gjumi u ble nga Pennant në vitin 2006 kur ai iu bashkua skudarës së Liverpool dhe jetoi për 3 vite aty para se të shpërngulej në skuadrën spanjolle, Real Zaragoza.

Ai e mori shtëpinë me qira për gati 10 vite, pasi karriera e tij e detyroi të lëvizte disa herë, përfshirë këtu Indinë dhe Singaporin, para se ai të tërhiqej përfundimisht në vitin 2017.

Por ka mbetur bosh që nga viti 2020 pasi Pennant, 39 vjeç, u nda nga partnerja e tij e atëhershme Alice Goodëin, 32 vjeç dhe bandat e drogës dyshohen se hynë dhe e kthyen pronën në një fermë kanabisi.

Por jo nuk është hera e parë që futbollisti braktis një blerje të shtrenjtë. Në vitin 2011 ai harroi plotësisht se kishte një Porsche të shtrenjtë, pasi e la në stacionin e trenit të Zaragozas në Spanjë për pesë muaj me çelësat në sedilje. Videoja e postuar në mediat sociale tregon dhjetëra thasë të zi, plot me kanabis, të shpërndara në të gjithë pronën e madhe në Hale, vetëm një hap larg nga aeroporti Speke i Liverpool-it

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga