Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Sylvinho "shpreson" tek mbrojtësi i Europianit, formacioni i mundshëm i Kombëtares ndaj Çekisë

Shkruar nga NEWSPORT

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e sotme një nga ndeshjet më të rëndësishme. Kombëtarja jonë do të përballet me Republikën Çeke në stadiumin “Air Albania” duke nisur nga ora 20:45.

Një ekip me kualitet, por mungesa e Brojës dhe sidomos e Ismajlit e kanë vendosur paksa në mëdyshje Sylvinhon. Në sulm nuk i mungojnë alternativat, por tekniku brazilian “qan” për partnerin e Gjimshitit.

Deri para pak ditësh Mihaj dhe Ajeti ishin në balotazh, por siç raportohet orët e fundit, mbrojtësi që ka qenë pjesë e Kombëtares në Europianin e vitit 2016 në Francë, duket se ka kaluar favorit për të veshur fanellën e titullarit.

FORMACIONI I MUNDSHËM I SHQIPËRISË:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga