Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Raphinha larg "Camp Nou", ylli i Barcelonës drejt rikthimit në Premier League

Shkruar nga NEWSPORT
Raphinha larg "Camp Nou", ylli i Barcelonës drejt rikthimit

Raphinha me shumë gjasa po luan ndeshjet e fundit me fanelën e Barcelonës në La Liga. E ardhmja e brazilianit duket larg “Camp Nou”, pasi nuk i aka dalë të bindë drejtuesit në këtë sezon, pavarësisht se golat nuk kanë munguar.

Vetëm 1 vit nga largimi në Premier League, e ardhmja e tij është e destinuar të ejtë sërish në Angli. Ofertat dhe interesimet për të nuk kanë munguar.

Neëscastle është e gatshme të paguajë për shërbimet e tij. Drejtuesit anglez kanë bërë gati 80 milionë euro për t’i derdhur në arkat e Barcelonës për të transferuar brazilianin në “Stadium James’ Park”.

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga