Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Përplasin “brirët” me Egnatian, dy mungesa për Ahmatajn

Shkruar nga NEWSPORT
Përplasin “brirët” me Egnatian, dy mungesa për

Tirana do të udhëtojë në Rrogozhinë për të sfiduar Egnatian në sfidën e javës së 18-të Superiores. Një duel ku bardheblutë do të tentojnë rikthimin te fitorja në kampionat që mungon prej 4 ndeshjesh.

Julian Ahmataj do të vuajë mungesën e e dy titullarëve . Filip Najdovski dhe kaina nuk do të mund të japin kontributin e tyre ndaj kryesuesve të kampionatit.

Të dy lojtarët kanë disa shqetësime. Një “hall” për Ahmatajn që do të duhet të gjejë zëvendësuesin për kapitenin dhe sulmuesin. Kujtojmë se as Hasani nuk do të luajë, njëjtë si Qefalia dhe Patrick që prej javësh janë të dëmtuar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga