Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Pak orë para finales me Romën, SEVILLA humbet titullarin e skuadrës

Shkruar nga NEWSPORT
Pak orë para finales me Romën, SEVILLA humbet titullarin e

Në orën 21:00 do të luhet finalja e Europa League mes Romës dhe Sevillës. Kur na ndajnë vetmë pak orë nga kjo sfidë, klubi spanjoll ka marrë një lajm aspak të mirë.

Një nga titullarët e spanjollëve është dëmtuar në seancën e fundt stërvitore. Bëhet fjalë për Lioc Balde, i cili ëhstë një nga titullarët fiks të trajnerit Luis Mendilibar. Kjo i ka shtuar “dhimbjet e kokës” timonierit të spanjollëve, ku në mbrëmje u duhet të bëjnë pa shërbimet e mbrojtësit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga