Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Ndryshime te Tirana, pas 14 javësh pa fitore Josa vendos të ndryshoj formulën për sulmin

Shkruar nga NEWSPORT
Ndryshime te Tirana, pas 14 javësh pa fitore Josa vendos të ndryshoj

Tirana luan nesër kundër Korabit, një ndeshje në letër e lehtë por për bardheblutë nuk parashikohet kështu. Forma e keqe që janë duke përjetuar prej janarit të këtij viti i bën te Tirana te mendojnë seriozisht për këtë takim përballë një kundërshtari të dorëzuar.

Nesër për herë të parë për këtë sezon, bardheblutë do të luajnë me dy sulmues të deklaruar në vijën e parë. Ifeyani Ede dhe Moktar Cisse do t’a nisin nesër nga minuta e parë përballë skuadrës së Korabit.

Trajneri Mirel Josa është bindur të ndryshoj skemën 4-2-3-1 me modulin klasik 4-4-2. Mbetet për t’u parë se si do të sillen sulmuesit në fushë.

 

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga