Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Kombëtarja dhe Sylvinho në "ankth", Berat Gjimshiti dëmtohet vetëm 1 javë para "finales" me Çekinë

Shkruar nga NEWSPORT
Kombëtarja dhe Sylvinho në "ankth", Berat Gjimshiti

Atalanta triumfoi me rezultatin 1-2 përballë Sportingut të Lisbonës në transfertë. Një ndeshje e vlefshme për grupet e Europa League.

Në këtë sfidë ishte titullar edhe qendërmbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti. 30-vjeçari e nisi ndeshjen në 11-she, por u zëvendësua në minutën e 54’ të sfidës. Mbrojtësi shqiptar doli në minutën e 54-të pasi pësoi një tendosje muskulore në kofshën e djathtë. Nuk dihet niveli i dëmtimit dhe pritetn informacione të mëtejshme do të vijnë në orët në vijim pas testeve që do të kryhen.

Një lajm aspak i mirë për Kombëtaren dhe Sylvinhon, pasi me datë 12 tetor, Shqipëria do të presë në “Air Albania”, Republikën Çeke dhe mungesa e një lideri si Gjimshiti do të ishte fatale.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga