Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kampion bote me Francën, sulmuesi gati të largohet nga Anglia

Shkruar nga NEWSPORT
Kampion bote me Francën, sulmuesi gati të largohet nga Anglia

Sulmuesi francez i Chelseat, Oliver Giroud po mendon të ndajë së shpejti rrugët me "Blutë".

Lojtari që u shpall kampion bote me Francën në tokën ruse. Ish-futbollisti i Arsenalit që kaloi te rivalët e tjerë londinezë merkaton e fundit të dimirt nuk po gjen hapësira në "Stamford Bridge" dhe klubi nuk po i ofron kontratë të re.

Megjithatë, për shërbimet e tij interesohet Besiktasi, njëra prej skuadrave më të mëdha të Turqisë. "Shqiponjat e Zeza" kanë gati 6 milionë € për të bindur palën angleze për t'u ofruar lojtarin e tyre.

Mësohet se Giroud do të përfitojë 3 milionë € në sezon për dy vite e gjysmë.

Nëse situata e tij nuk ndryshon deri në janar, Giroud mund të pranojë shumë lehtë ofertën e Besiktasit ose të presë merkaton verore të vitit tjetër për të kaluar me parametër zero në Turq

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga