Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Jo vetëm Galatasaray, skuadra angleze futet në garë për Rashicën

Shkruar nga NEWSPORT
Jo vetëm Galatasaray, skuadra angleze futet në garë për

Milot Rashica aktulisht luan në kampionatin turk me Galatasaray. Sulmuesi i kombëtares së Kosovës ka bërë një sezon fantastik me klubin turk ku ka zhvilluar 25 performanca duke shënuar 4 gola dhe asistuar plotë 6 herë.

Permormancat e mira të lojtarit ka bërë që Galatasaray të bindet për të blerë përfundimisht kartonin e lojtarit që e ka huazuar nga Norwich. Por duket se ekipi turk nuk do të jetë i vetmi në garë për shërbimet e sulmuesit pasi edhe ekipi i Burnley ka shfaqur interes për të afruar 26-vjeçarin në skuadër.

Edhe pse Galatasaray duket se është skuadra favorite për të blerë përfundimisht kartonin e tij ka një pengesë që quhet Norwich. Keta të fundit kërkojnë plot 10 milionë euro ndërsa turqit kanë ofruar vetëm 7 milionë euro.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga