Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Inzaghi pas fitores në Superkupë: Komplimenta Napolit, por “djemtë” e mi ishin më të organizuar

Shkruar nga NEWSPORT
Inzaghi pas fitores në Superkupë: Komplimenta Napolit, por

Interi ia doli të triumfonte ndaj Napolit në Superkupën e Italisë. Zikaltërtit triumfuan 1-0 ndaj kampionëve në fuqi për të bërë të fituar kështu këtë trofeu.

Padiskutim heroi i kësaj sfide ishte Lautaro Martinez që shënoi edhe golin vendimtar në minutën e 90-të. Pas këtij triumfi do të ishte shumë i lumtur Simone Inzaghi, i cili do të përgëzonte të tijtë për lojën e zhvilluar.

“Napolit i duhen bërë komplimente, ata luajtën një ndeshje të shkëlqyer dhe u mbrojtën mirë edhe me dhjetë lojtarë. Duhet të përgëzoj edhe skuadrën time, luajtëm gjysmëfinale 60 orë para finales. Në pjesën e dytë ne mund të kishim shënuar më herët, por kishim një ekip të organizuar mirë para nesh”, përfundoi timonieri i kampionëve të Superkupës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga