Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Fituan titullin për të dytin vit radhazi, Partizani uron skuadrën e Ilir Dajës

Shkruar nga NEWSPORT
Fituan titullin për të dytin vit radhazi, Partizani uron skuadrën

Partizani arriti të fitonte titullin e 17-të në historinë e klubit në javën e fundit të kampionatit. Të kuqtë arritën të fitonin përballë Teutës duke u shpallur zyrtarisht kampionë të Shqipërisë.

Festa në kampin e tyre nuk i ka bërë që të harrojnë të urojnë kampionët e Kosovës. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Partizani dhe presidenti i klubi Gazment Demi, urojnë Ballkanin për titullin e fituar. Ndër të tjera të kuqtë nuk kanë harruar të urojnë stafin teknik dhe drejtuesit e klubit duke iu uruar edhe një përfaqësim tjetër sa më postiv në kompeticionet europiane.

Postimi i plotë i KF Partizanit:

Klubi i Futbollit Partizani dhe Presidenti Gazment Demi uron FC BALLKANI për fitimin e titullit kampion të Kososës për sezonin 2022-2023

Urime për titullin i dytë radhazi presidentit, ekipit, stafit teknik dhe drejtuesve të klubit, si dhe një tjetër përfaqësim sa më pozitiv në arenën evropiane

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga