Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Edhe Kategoria e Dytë merr vëmendjen, 10 skuadra do të bëjnë mes tyre llogaritë e javës së 9-të

Shkruar nga NEWSPORT
Edhe Kategoria e Dytë merr vëmendjen, 10 skuadra do të

Edhe Kategoria e Dytë do të luajë ditën e sotme, teksa skuadrat do të bëjnë mes tyre llogaritë e javës së 9-të të kampionatit. Takime mjaft interesante, teksa në fushë do të zbresin 10 ekipe që do të kërkojnë 3 pikët.

Të gjitha takimet do të luhen në orën 13:30. Në grupin A do të luhen sfidat si Albanët – Sopoti, Iliria –Valbona, Naftëtari- Shkënkolli dhe Murlani – Gramshi.

Ndërkohë në grupin B do të luhet vetëm një takim. Luftëtari do të presë në shtëpi skuadrën e Orikut.

Ndeshjet e sotme:

Grupi A:

Albanët – Sopoti

Iliria – Valbona

Naftëtari – Shënkolli

Murlani – Gramshi

Grupi B:

Luftëtari – Oriku

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga