Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Barcelona pagoi 60 milionë euro, Raphinha: Dukem si Ronaldinho dhe Rivaldo

Shkruar nga NEWSPORT
Barcelona pagoi 60 milionë euro, Raphinha: Dukem si Ronaldinho dhe Rivaldo

Në merkaton e verës, Barcelona u detyrua të bëjë një revolucion të madh për të synuar sërish trofetë. Këhshtu që klubi shpenzoi më shumë se 200 milionë euro duke afruar lojtarë si Kounde, Raphinha apo Leëandoëski. Për sulmuesin brazilian, i ardhur nga Leeds United, u paguan plot 60 milionë euro dhe iu dha menjëherë një vend në formacionin e Xavit.

Në një intervistë të fundit, i pyetur për jetën e tij në fushë dhe jashtë saj, anësori krahason veten me Ronaldinhon dhe Rivaldon, dy legjenda braziliane që kanë shkëlqyer me Barcelonën.

“Jashtë fushe dukem si Ronaldinho pasi unë jam gjithmonë duke qeshur ndërsa në fushë jam si Rivaldo, serioz dhe i fokusuar.”-tha sulmuesi.

Këtë sezon, 26-vjeçari ka shënuar 6 gola dhe dhuruar 7 asiste në 32 ndeshje në të gjitha garat.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga