E enjte, 14 qershor
Ora 17:00/ Rusi – Arabi Saudite 5-0
E premte, 15 qershor
Ora 14:00/ Egjipt -Uruguai 0-1
Ora 17:00/ Marok – Iran 0-1
Ora 20:00/ Portugali – Spanjë 3-3
E shtunë, 16 qershor
Ora 12:00/ Francë – Australi 2-1
Ora 15:00/ Argjentinë – Islandë 1-1
Ora 16:00/ Peru – Danimarkë 0-1
Ora 21:00/ Kroaci – Nigeri 2-0
E diel, 17 qershor
Ora 14:00/ Kosta Rika -Serbi 0-1
Ora 17:00 / Gjermani – Meksikë 0-1
Ora 18:00/ Brazil – Zvicër 1-1
E hënë, 18 qershor
Ora 14:00/ Suedi – Kore e Jugut 1-0
Ora 17:00/ Belgjikë – Panama 3-0
Ora 20:00/ Tunizi – Angli 1-2
E martë, 19 qershor
Ora 14:00/ Kolumbi – Japoni 1-2
Ora 17:00/ Poloni – Senegal 1-2
Ora 20:00/ Rusi – Egjipt 3-1
E mërkurë, 20 qershor
Ora 14:00/ Portugali – Marok 1-0
Ora17:00/ Uruguai – Arabi Saudite 1-0
Ora 20:00/ Iran – Spanjë 1-0
E enjte, 21 qershor
Ora 14:00/ Danimarkë – Australi 1-1
Ora 17:00/ Francë – Peru 1-0
Ora 20:00/ Argjentinë – Kroaci 3-0
E premte, 22 qershor
Ora 14:00/ Brazil – Kosta Rika 2-0
Ora 17:00/ Nigeri – Islandë 2-0
Ora 20:00/ Serbi – Zvicër 2-1
E shtunë, 23 qershor
Ora 14:00/ Belgjikë – Tunizi 5-2
Ora 17:00/ Kore e Jugut – Meksikë 1-2
Ora 20:00/ Gjermani – Suedi 2-1
E diel, 24 qershor
Ora 14:00/ Angli – Panama 6-1
Ora 17:00/ Japoni – Senegal 2-2
Ora 20:00/ Poloni – Kolumbi 0-3
E hënë, 25 qershor
Ora 16:00/ Arabi Saudite – Egjipt 2-1
Ora 16:00/ Uruguai – Rusi 3-0
Ora 20:00/ Iran – Portugali 1-1
Ora 20:00/ Spanjë – Marok 2-2
E martë, 26 qershor
Ora 16:00/ Australi – Peru 0-2
Ora 16:00/ Danimarkë – Francë 0-0
Ora 20:00/ Nigeri – Argjentinë 1-2
Ora 20:00/ Islandë – Kroaci 1-2
E mërkurë, 27 qershor
Ora 16:00/ Kore e Jugut – Gjermani 2-0
Ora 16:00/ Meksikë – Suedi 0-3
Ora 20:00/ Zvicër – Kosta Rika 2-2
Ora 20:00/ Serbi – Brazil 0-2
E enjte, 28 qershor
Ora 16:00/ Senegal – Kolumbi 0-1
Ora 16:00/ Japoni – Poloni 0-1
Ora 20:00/ Angli – Belgjikë 0-1
Ora 20:00/ Panama – Tunizi 1-2
Raundi 1/16
Ora 16:00 Francë -Argjentinë 4-3
Ora 20:00 Uruguaj-Portugali 2-1
Ora 16:00 Spanjë-Rusi 1-1 (Rusia u kualifikua me penallti)
Ora 20:00 Kroaci-Danimarkë 1-1 (Kroacia u kualifikua me penallti)
Ora 16:00 Brazil-Meksikë 2-0
Ora 20:00 Belgjikë-Japoni 3-2
Ora 16:00 Suedi-Zvicër 1-0
Ora 20:00 Kolumbi-Angli 1-1 (Anglia u kualifikua me penallti)
Raundi 1/8
Ora 16:00 Uruguai – Francë 0-2
Ora 20:00 Brazil – Belgjikë 1-2
Ora 20:00 Rusi – Kroaci 2-2 (Kroacia u kualifikua me penallti)
Ora 16:00 Suedi – Angli 0-2
Raundi 1/4
Ora 20:00 Francë-Belgjikë 1-0
Ora 20:00 Kroaci-Angli 2-1
FINALJA
Francë-Kroaci 4-2